WTVK

Sprawdź opłaty

Wspólnoty

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

24.04 o godz. 11.00 w ODK „Słońce” oficjalnie zakończyliśmy XII edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego. W tym roku konkurs związany był z bardzo wdzięcznym bajkowym tematem. Edycja zatytułowana „Zatrzymany w kadrze” dotyczyła ulubionego bohatera z bajki i związana została z zagadnieniem animacji rysunkowej, której arkana drążyli laureaci konkursu. Główną nagrodą konkursu były warsztaty animacji rysunkowej zorganizowane we współpracy z Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu. Dzieci otrzymały także upominki i słodycze. Program uroczystości obejmował m.in. pokaz trzech filmów powstałych podczas warsztatów animacji.


Finalistami konkursu zostali:

          Kategoria wiekowa klasy I-III :

I miejsce Patrycja Porzyńska – Sportowa Szkoła Podstawowa NR 29

II miejsce Jagoda Piotrowska – Piątkowska Szkoła Społeczna

III miejsce Wojciech Potrymajło – Sportowa Szkoła Podstawowa NR 29

 

          Kategoria wiekowa klasy IV-VI :

W tej kategorii przyznano jedną nagrodę.

Finalistką została Zofia Wiśniewska ze Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 29.

Ta sama praca zdobyła również nagrodę publiczności.

   

Po ogłoszeniu werdyktu jury, gdy emocje opadły, obejrzeliśmy pełnometrażowy film animowany wyprodukowany w TVSFA. Nieprzypadkowo nasz wybór padł na  „Bazyliszka” albowiem tytułowa postać tej bajki była najchętniej wybieranym bohaterem przez uczestników konkursu. Warsztaty z animacji dały wyobrażenie ile pracy kosztuje stworzenie trzynastominutowego (!) rysunkowego filmu animowanego.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział a laureatom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy za rok.

"Mozaika - ułożony świat" na warsztatach w ODK-u

W sobotę 14 kwietnia spotkaliśmy się w ODK „Słońce” na kolejnych rodzinnych warsztatach plastycznych z cyklu „Dzieciaki do dzieła”. Tym razem analizie poddaliśmy „Reliefy” Henryka Stażewskiego. Przekonaliśmy się jak ciekawa i inspirująca może być abstrakcja geometryczna i jaki potencjał drzemie w zwyczajnych kostkach z masy solnej? Niezwykłą frajdę sprawiło poszukiwanie różnych wariantów i możliwości ustawień w zakresie wybranych kolorów. Na pytanie czy można bawić się sztuką, odpowiedź, z pewnością jest twierdząca. 

   

 

 

Następne zajęcia 19 maja. Serdecznie zapraszamy.

Wernisaż wystawy "Kalejdoskop wyobraźni"

6.04. w ODK "Słońce" odbył się wernisaż wystawy malarstwa Hanny Danielak. Przybyli liczni goście mieli okazję zapoznać się z twórczością artystki, która swoje przemyślenia głównie przedstawia za pomocą abstrakcji. Obrazy są zapisem poszukiwań formy i koloru. Oprócz technik własnych z wykorzystaniem m.in. wosku artystka stosuje akryl i olej.

 PSM Winogrady, os.Przyjaźni pawilon 125B, 61-686 Poznan, tel. 61 630-32-00, 61 630-32-01, e-mail: office@psmwinogrady.pl
Wykonanie: Sp. z o.o.